09-12-07

Herceptine

Ik schrijf hier niet vaak over mijn driewekelijkse gang naar het ziekenhuis voor de Herceptine, maar deze keer liep het wat anders dan verwacht.

Heel vaak, eerder meestal, is er een probleem met mijn port a cath waarin wel vloeistof ingespoten kan worden, maar geen bloed uitgetrokken kan worden. Soms proberen we het dan door op een gekanteld bed te gaan liggen of armoefeningen te doen; soms wordt de naald een paar keer opnieuw gestoken tot het wel lukt en als dat allemaal niks oplevert, wordt het bloed getrokken uit één van de weinige aders in mijn arm waarin nog geprikt kan worden. Deze keer ging het van de eerste keer goed. Er kwam onmiddellijk bloed uit, bijgevolg geen extra geprik. Na een kwartiertje was de Herceptine er al, dus dat was ook een meevaller. In de wachtzaal bij de oncologe ging het snel vooruit, alweer geluk.

Nadat de Herceptine is doorgelopen wordt er in de port a cath Heparine gespoten, een bloedverdunner om te beletten dat het bloed gaat klonteren in de periode tussen twee behandelingen. Al jaren doen ze dat en nooit heb ik ergens last van gehad. Terwijl de verpleegster bezig was, waren we druk in gesprek en plots voelde ik dat er iets abnormaals aan de hand was. Ik gilde dat ik vanbinnen helemaal in brand stond. Het gevoel begon in mijn keel en zakte door mijn hele lichaam tot in mijn voeten. Hetzelfde gevoel dat je hebt wanneer ze magnesium inspuiten voor wie dat kent.

Mijn hart begon sneller te bonzen en ik dacht dat ik flauw ging vallen. De verpleegster reageerde onmiddellijk door een hele lading water in te spuiten en het brandgevoel verdween. Mijn hoge bloeddruk en het ijle gevoel in mijn hoofd bleven nog een hele tijd aanhouden. Na overleg met de oncologe en de apotheker werd het duidelijk dat ik een allergische reactie had op de Heparine. Er is trouwens geen twijfel over dat er een ander product werd ingespoten; ik heb zelf het flesje gezien.

Na drie jaar en half, zo maar ineens allergisch worden. Heel raar vind ik dat. Alhoewel, misschien is het gewoon mijn lichaam dat protesteert tegen al die chemische brol van de laatste jaren. Gisteren en vandaag voel ik me niet al te best, maar dat zal wel van de Herceptine zijn. En van de vermoeidheid. En van het schrikken. En van… wie zal het weten? 's Morgens ben je nog helemaal in de ban van al het moois dat je in Madrid gezien hebt en 's avonds sta je weer met je twee voeten in de realiteit en blijf je achter met een wrang gevoel. Van het ene uiterste in het andere. That's my life.

Commentaren

ik schrok even bij het lezen, ik hoop da het nu al wa beter gaat ondertussen,groetjes linda

Gepost door: linda | 2007-12-09 om 12.25

Reageren op dit commentaar

Herseptine dag. Ja Elly dat was schrikken vrijdag,rust maar even goed uit,zeg maar aan Hans,"DOE DIT DOE DAT"ENZ.;....
Groetjes,wij gaan nu naar de geschenken beurs van de wereldwinkel,daar hebben ze heel leuke zaken,en wij steunen ook de boeren in het zuiden .
En een lekker glaasje Chileense wijn gaan we zeker ook uitproberen,er is weer een nieuwe oogst aangekomen,zodus weg wezen nu,en tot morgen!

Gepost door: Ma | 2007-12-09 om 15.01

Reageren op dit commentaar

Probeer je akelig avontuur te vergeten met de mooie gedachten van Madrid.

Gepost door: katy | 2007-12-09 om 15.21

Reageren op dit commentaar

Elly Ik probeer je te begrijpen. Volgens mij moet dit ontzettend moeilijk zijn. Je leeft werkelijk in uitersten. Hopelijk weer de moed erin. Dikke knuffel viv

Gepost door: viv | 2007-12-09 om 17.07

Reageren op dit commentaar

Jeetje zeg het is echt wel een schommel jou leven.Tzal wel schrikken geweest zijn ook denkende aan dat ander voorval!!!!!Maar het is gelukkig allemaal snel verholpen al heb je er nog wel naweeen van.Je hebt in ieder geval genoten van Madrid(twas te zien op de foto's)en dat pakt niemand meer van je af!!!!!!
Liefs Cindy.xxx

Gepost door: Cindy | 2007-12-09 om 18.54

Reageren op dit commentaar

goh E lly... ik krijg het helemaal koud bij het lezen van dit bericht. Ik heb ook al een paar keer Heparine gehad (ooit voor een trombose en tijdens de laatste maanden ook al een paar keer). Je staat er op dat moment niet bij stil dat je dit zomaar kan overkomen hé.
Ik hoop echt dat je dit nooit meer overkomt. 'k Hoop ook dat ze een oplossing hebben (letterlijk en figuurlijk...) tegen de volgende Herceptinekuur.
Groetjes en dikke knuffel. Je kan dat wel gebruiken

Gepost door: lucretia | 2007-12-09 om 22.27

Reageren op dit commentaar

mischien een sprankeltje hoop voor de toekomst Beste

Ik heb nog niet alles gelezen wat op deze blog vermeld staat maar wil je alvast een hart onder de riem steken. Wat jou al is overkomen in zake gezondheid denk ik dat niemand dat wil meemaken. Het is echter zo dat er sinds korte tijd een product op de markt is gekomen waarvan de effectiviteit tegenover kanker reeds vele malen werd aangetoond, zowel in praktijk als in medische onderzoeken. Welk product dit is? Een mangosteen vruchtenpulp met de volledige mangostan als bestanddeel. De mangostan is een vrucht uit zuidoost Azië dat xanthonen bevat. Deze xanthonen blijken de sterkste antioxidanten te zijn die momenteel in de natuur gekend zijn. Het gebruik van deze vruchtenpulp is eigenlijk voor iedereen an te raden om de gezondheid in stand te houden. Wenst u dit te gebruiken of wenst u hiervan meer te weten te komen, kan u steeds contact met ons opnemen. Als u op www.pubmed.com een kijkje neemt en zoekt naar "xanthones" (is een Amerikaanse website), vindt u enorm veel informatie omtrent deze xanthonen uit de mangostan. U zal versteld staan van wat u allemaal vindt. Neem met ons contact op om het product eens te proeven en/of aan te kopen. Wij zijn officiële distributeurs van het unieke "sapke".
Veel sterkte en misschien tot binnenkort!

Gepost door: Guy van Gorp | 2007-12-10 om 09.49

Reageren op dit commentaar

reactie Inderdaad goh Elly zal zekers wel schrikken geweest zijn, voor de 2de keer in zeer korte tijd. Bekom er maar wat van en inderdaad voor volgende x een ander product voor het voorkomen van eventuele bloedklonters xxx

Gepost door: viviane | 2007-12-10 om 14.10

Reageren op dit commentaar

Niet zo leuk dat jou dit nu overkwam!
Misschien zijn ze daarom ook zo streng in "mijn" ziekenhuis wat het "nablijven" betreft.
Ik moet altijd anderhalf uur blijven nadat ik de Herceptin heb gehad.
Met mijn ongedurige aard vraag ik wel eens of ik niet even naar buiten mag,maar helaas!
Beter natuurlijk,het blijft hun verantwoordelijkheid .
Ik hoop dat je een beetje bekomen bent van alles.
Hoe doen ze het nu verder trouwens de volgende keer?

Gepost door: mandy | 2007-12-10 om 15.15

Reageren op dit commentaar

schrikken Dat zal wel schrikken zijn, vooral na het vorige voorval. Goed dat je zo allert bent. Laat je niet te veel afschrikken. Denk maar efkes terug aan die stralende zon op de markt in Madrid. En dan weeral op naar de volgende dag.

Gepost door: Christine | 2007-12-10 om 18.46

Reageren op dit commentaar

djeezes!!! djeezes Elly! Moet dat weer?
Hebben ze een andere bloedverdunner ingespoten dan? Glexane ipv heparine of zo?
Ik wens je (weeral) het beste en geef je een dikke virtuele knuffel

Gepost door: annemie | 2007-12-10 om 19.30

Reageren op dit commentaar

Ik hoop dat het al wat beter gaat na die allergische reactie.

Gepost door: Annick | 2007-12-13 om 11.35

Reageren op dit commentaar

Elly,
wat is dit nu weeral. Kan het nu nooit goed gaan. Maar het is waarschijnlijk voor je lichaam inderdaad allemaal teveel. Erg hé, dat je mentaal zo sterk bent, en dan dat verdomde lijf...
Allez, ik hoop dat ze volgende keer een ander middel hebben als bloedverdunner, maar ik kan begrijpen dat je hier een bang hartje aan overhoudt. Altijd in mijn gedachten Kris

Gepost door: Kris | 2007-12-14 om 18.32

Reageren op dit commentaar

lapatinip en xeloda beste Elly
ik hoop dat het wat beter gaat, ik zou graag van jou willen weten of jij aan de lapatinib en xeloda ben begonnen en of je daar baat bij hebt
ik ben er ook aan begonnen maar de waardes blijven stijgen en de scan blijf het zelfde maar het is wel zo dat ik niet meer terug kan naar navelbine en herceptin ik ben al 7 jaar aan het vechten en ben nu 50 , en van de week krijg je dan te horen dit is het en anders is er niks meer maar ze vertellen er weinig over lapatinib
ik hoor het graag van je en wens je heel veel sterkte Jeannet

Gepost door: jeannette | 2007-12-18 om 20.23

Reageren op dit commentaar

De commentaren zijn gesloten.